Site Loader

Latem, kiedy każdego dnia marzymy o przyjemnym orzeźwieniu, mrożona herbata zapewni doskonały relaks. Przygotowanie jej jest z pozoru łatwe. Wydawać by się mogło, że wystarczy zalać wrzątkiem wybraną herbatę, ostudzić, a następnie dodać kostki lodu i gotowe. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ nie każdy rodzaj herbaty będzie odpowiedni. Ważne jest by wybierać te smaki, których walory są jeszcze lepsze po schłodzeniu.

Nie zaleca się przyrządzać herbaty mrożonej z herbat o smakach typowo zimowych, a więc z cynamonem, imbirem i goździkiem. Przyprawy korzenne wybornie smakują w wersji na gorąco, dlatego z kostkami lodu z pewnością nie zachwycą. Należy również pamiętać, by wybrana herbata zdążyła się zaparzyć. Warto sugerować się tym, co producent wskazał na opakowaniu. Czas parzenia jest bardzo ważny nie tylko dla smaku, ale również dla właściwości. Zielona herbata traci je po 5 minutach parzenia, dodatkowo robi się cierpka i nieprzyjemna w smaku.

herbata mrożona

Zdecydowanie najlepsze do przyrządzenia mrożonej herbaty są smaki owocowe. Ich walory są zachwycające zarówno w wersji na gorąco, jak i na zimno. Wśród nich znajdują się herbaty malinowe, z owoców leśnych, dzikiej róży, ale też bardziej tropikalne, a więc z dodatkiem mango, papai czy ananasa. Smaki owocowe można uzupełnić o dodatki, które uczynią napój jeszcze bardziej orzeźwiającym. Wśród nich znajdują się przede wszystkim owoce sezonowe. Dodatek pokrojonych truskawek, jeżyn czy gruszek z pewnością zachwyci kubki smakowe. Najpopularniejszą wersją ice tea jest smak cytrynowy.

Innym sposobem na orzeźwienie jest przygotowanie mrożonej herbaty z dodatkiem ziół. Największym ulubieńcem jest mięta. Zarówno liście, jak i herbata miętowa będą doskonałym sposobem na uczucie świeżości. Standardową bazą dla ice tea stanowi przede wszystkim herbata czarna. Często stosowana jest również Rooibos, która nie posiada w swoim składzie kofeiny, dzięki czemu może być spożywana również wieczorem.

Autor: Piotr Urbaniak

O mnie

Ten blog powstał z miłości do herbaty oraz kawy, każdy dzień zaczynam od jednego z tych ciepłych napojów, a w upalne dni od ich mrożonej wersji. Znam się trochę na tym i właśnie dlatego postanowiłem się podzielić z wami moją wiedzą.

Kategorie