Site Loader

Rytuał picia herbaty…

Bez tak prozaicznego produktu spożywczego jakim jest herbata właściwie trudno większości z nas wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Herbata to napój znany od lat, który znaleźć możemy niemal w każdym polskim domu. 
Pijemy ją nie tylko ze względu na bogate walory smakowe, lecz także stała się ona swego rodzaju rytuałem towarzyszącym nam podczas spotkań rodzinnych i towarzyskich. 
Herbata oprócz tego, że doskonale smakuje – posiada także szereg właściwości prozdrowotnych i odżywczych. 
Ze względu na nie – na szczególną uwagę zasługuje herbata zielona….

Cudowne właściwości jakie posiada zielona herbata.

Herbata zielona
od lat ceniona jest nie tylko za swoje walory smakowe – ale przede wszystkim z powodu cudownych właściwości leczniczych oraz prozdrowotnych. 


Do głównych jej zalet z pewnością zaliczyć możemy:

  • ogromne dawki antyoksydantów nazywanych także przeciwutleniaczami, które bardzo skutecznie zwalczają wolne rodniki odpowiadające za procesy starzenia się organizmu. Stanowią one także bardzo silną broń w profilaktyce chorób nowotworowych.
  • zielona herbata relaksuje i pobudza – w zależności od czasu jej parzenia. Mówi się, iż w celu uzyskania efektu pobudzającego liście należy zaparzać około trzech minut natomiast chcąc uzyskać efekt uspakajający czas parzenia zleca się o kilka dodatkowych minut wydłużyć. 
  • działa moczopędnie i delikatnie przeczyszczająco, dlatego zalecana jest osobom borykających się z problemem zaparć oraz bolesnych obrzęków pojawiających się zwykle na skutek zatrzymania płynów pod skórą. To także doskonały sprzymierzeniec w walce ze znienawidzonym przez 90 procent kobiet na naszej planecie – cellulitem.
  • poprawia przemianę materii i usprawnia metabolizm, dlatego z powodzeniem można powiedzieć, iż zielona herbata jest sprzymierzeńcem w walce o piękną i zgrabną oraz szczupłą sylwetkę.
  • obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz poprawia krążenie. Dodaje energii, a jednocześnie nie działa tak silnie jak kawa, dlatego mogą ją pić nawet osoby ze skłonnością do nadciśnienia. 

Przy współpracy: Czas na herbatę

Autor: Piotr Urbaniak

O mnie

Ten blog powstał z miłości do herbaty oraz kawy, każdy dzień zaczynam od jednego z tych ciepłych napojów, a w upalne dni od ich mrożonej wersji. Znam się trochę na tym i właśnie dlatego postanowiłem się podzielić z wami moją wiedzą.