Site Loader

Picie herbaty to w wielu krajach bardzo powszechny nawyk. Brytyjczycy jako naród wręcz słyną z zamiłowania do spożywania tego napoju, a w Japonii funkcjonuje związany z nim zwyczaj, a mianowicie tradycyjna ceremonia herbaciana. Od dawna wiadomo, że poszczególne odmiany herbaty (https://www.czasnaherbate.net/herbaty-zielone-c-2_4.html) bogate są w różnorodne właściwości mające wpływ na ludzki organizm. Często możemy spotkać się z opinią, że najzdrowszym ze znanych nam rodzajów jest herbata zielona. Jakie korzyści płyną zatem z regularnego picia takiego naparu?

Pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami

Herbata zielona najczęściej kojarzona jest z działaniem przyspieszającym redukcję tkanki tłuszczowej. W istocie bardzo często wymienia się ją jako ważny składnik, który warto uwzględnić podczas stosowania diety odchudzającej. Spożywana w umiarkowanych ilościach przyspiesza proces przemiany materii, wykazuje pozytywny wpływ na pracę wątroby, a przy tym hamuje nadmierny apetyt, zapobiegając podjadaniu, które wiąże się z nieuchronnym przybieraniem na wadze. Należy oczywiście pamiętać o tym, że samo picie zielonej herbaty nie wystarczy do osiągnięcia upragnionego efektu, natomiast będzie ona z pewnością stanowiła wartościowy dodatek do odpowiednio zbilansowanego planu odżywiania oraz regularnej aktywności fizycznej. Ponadto, może ona również okazać się pomocna w redukcji uporczywego cellulitu, z którym zmaga się ogromna liczba kobiet.

Profilaktyka wielu chorób

Picie zielonej herbaty z odpowiednią częstotliwością jest w stanie w dużym stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia rozmaitych chorób i dolegliwości, w tym nawet tych bardzo poważnych. Mówi się tutaj głównie o zapobieganiu zmianom nowotworowym, ponieważ zawarte w napoju polifenole skutecznie hamują rozprzestrzenianie się ich w ludzkim organizmie. Ponadto, składniki jakie znajdują się właśnie w tej odmianie herbaty działają również przeciwpróchniczo, sprawdzają się jako środek antyseptyczny, mogą być pomocne dla osób zmagających się z cukrzycą, a także zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na Alzheimera.

Czas na Herbatę 

Autor: Piotr Urbaniak

O mnie

Ten blog powstał z miłości do herbaty oraz kawy, każdy dzień zaczynam od jednego z tych ciepłych napojów, a w upalne dni od ich mrożonej wersji. Znam się trochę na tym i właśnie dlatego postanowiłem się podzielić z wami moją wiedzą.

Kategorie