Site Loader

Prawie każdy z nas, codziennie wypija przynajmniej jedną filiżankę herbaty. Jest to często rytuał codziennego dnia. Zaczynamy dzień z herbatą do śniadania i kończymy go wypijając kubek tego pysznego naparu do kolacji. Ilość dostępnych na rynku rodzajów herbat, potrafi przyprawić o zawrót głowy. jednak dzięki tej różnorodności każdy koneser znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jedni lubią herbaty delikatne, sięgają wówczas po odmianę białą. Inni przez lata zostają wierni tej klasycznej, czarnej, albo zdrowotnej- zielonej. Dużą popularnością cieszą się też ziołowe herbatki, które wspomagają utrzymanie dobrej kondycji i korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Jednak największą różnorodnością cieszą się herbaty owocowe. (Herbaty owocowe w CNH)

Herbaty owocowe- owocowy raj. 

Obecnie na rynku dostępnych jest tyle smaków owocowych herbat, że każdy znajdzie coś dla siebie. Większość tego rodzaju napojów opracowywana jest na bazie hibiskusa. Hibiskus nadaje naparowi różowo-czerwonego koloru i delikatnie kwaskowatego smaku. Do hibiskusa dodawane są różne kompozycje roślinne i owocowe, tworząc piękny bukiet smaków i aromatów. Oczywiście nie wszystkie owocowe herbaty zawierają w sobie hibiskus. Można też spotkać zupełnie inne kombinacje. Często owocowe herbaty są również tworzone na bazie herbaty białej lub zielonej. Dzięki takiej mieszance, osoby, które chcą wykorzystać zdrowotne działanie zielonych lub białych herbat i jednocześnie cieszyć się owocowym smakiem, otrzymują dwa w jednym. Z herbat owocowych ogromną popularnością cieszą się mieszanki zawierające w sobie truskawkę lub malinę. Dzięki takiej herbacie, możemy poczuć smaki lata, nawet podczas srogiej zimy. Owoce mają także właściwości lecznicze. Herbaty malinowe pije się często w okresie przeziębienia i grypy. Zimą sprawdzają się idealnie rozgrzewające herbatki owocowe, które w składzie mają również imbir i cynamon. Nie dość, ze zdrowe, to jeszcze wyśmienicie smakują i sprawiają, że ma się ochotę usiąść pod grubym kocem przy kominku i delektować się smakiem rozgrzewającego naparu.

Czas na Herbatę

Autor: Piotr Urbaniak

O mnie

Ten blog powstał z miłości do herbaty oraz kawy, każdy dzień zaczynam od jednego z tych ciepłych napojów, a w upalne dni od ich mrożonej wersji. Znam się trochę na tym i właśnie dlatego postanowiłem się podzielić z wami moją wiedzą.

Kategorie