Site Loader

Już od wielu wieków herbata uważana jest za środek łączący ludzi. Nic nie może się równać ze spotkaniami w gronie najbliższych przy filiżance herbaty, z opowieściami i rozmowami, które spowite są delikatnym aromatem herbaty. Z tego też powodu wierzymy, że jest ona idealnym prezentem na każdą okazję. 

Wszystko, co wiąże się z herbatą stworzone zostało w taki sposób, aby pomóc nam spowolnić i docenić bieżącą chwilę; od ręcznie robionych filiżanek i kubków, po niezliczoną ilość aromatów i smaków.

Z tych też powodów poniżej zebraliśmy kilka mocnych argumentów, które przekonają Cię, że herbaty na prezent sprawdzą się dla każdego.

Podarowując herbatę, podarowujesz również zdrowie 

Herbata została odkryta kilka tysięcy lat temu. I już od samego początku jej poznania, Chińczycy pili ją nie tylko dla przyjemności, ale przede wszystkim po to, by wydłużyć swoje życie. 

Jednak stwierdzenie, że picie herbaty = lepsze zdrowie, nie wzięło się tylko i wyłącznie z niepotwierdzonych badaniami teorii. Wszelkie badania jakie zostały przeprowadzone mówią, że herbata jest świetna dla naszego zdrowia ze względu na zawarte antyoksydanty, witaminy oraz minerały.

Dobry początek i lepsze zakończenie

Można temu zaprzeczać, ale każdy z nas posiada jakąś rutynę w ciągu swojego dnia. Najczęściej rutynowe czynności, schematy powtarzają się zaraz po przebudzeniu oraz na chwilę przed pójściem w odpoczynek. To właśnie wtedy nasz dzień jest najbardziej przewidywalny i wtedy posiadamy realny wpływ na jego przebieg. 

Wielokrotnie przeprowadzane badania udowadniają, że odpowiednio rozpoczęty i zakończony dzień ma ogromny wpływ na odczuwane szczęście, stres, a także zdrowie.

Jak już zostało wspomniane, herbata pozwala nam to zdrowie poprawić. Dlaczego by zatem nie dodać jej jako codzienny element rano i wieczorem? Herbata na prezent to w tym przypadku, jak życzenie radości i szczęścia.

Herbata na prezent to podarowanie skupienia

Buddyjscy mnisi podczas wielogodzinnych sesji medytacji odkryli ciekawą rzecz na temat herbaty (która później została naukowo potwierdzona). Herbata pozwalała im zrelaksować się i oczyścić swój umysł. W tamtych czasach uważano to za super moc herbaty, jednak dziś wiemy już, że jest to zasługa zawartych w herbacie aminokwasów. 

Z jednej strony relaks…z drugiej zaś (w wielu odmianach herbaty) pobudzająca umysł kofeina. Dzięki takiej mieszance można oczyścić głowę z niepotrzebnych myśli oraz pobudzić umysł do skoncentrowania się na jednej rzeczy.

Trzy argumenty i trzy dobre powody, dla których herbaty na prezent to świetny, a zarazem niepowtarzalny (ze względu na ogromny wybór) pomysł.

Autor: Piotr Urbaniak

O mnie

Ten blog powstał z miłości do herbaty oraz kawy, każdy dzień zaczynam od jednego z tych ciepłych napojów, a w upalne dni od ich mrożonej wersji. Znam się trochę na tym i właśnie dlatego postanowiłem się podzielić z wami moją wiedzą.